Sobota, 06 marca 202106/03/2021

Szkło w piwie. Browar wycofuje produkt ze sprzedaży

Browar Fortuna wycofuje partię piwa wskazaną w komunikacie ze względu na stwierdzenie ciała obcego – fragmentu szkła.

W związku ze stwierdzeniem ciała obcego – fragmentu szkła w produkcie: PIWO MIŁOSŁAW NIEFILTROWANE 0,5L, oznakowanego terminem przydatności: 28-11-2020 podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii towaru, z której pochodzi butelka.

– Informujemy, że stwierdzenie ciała obcego w butelce nie jest powiązane ze szkodą wywołaną na żadnym z naszych Konsumentów. Prosimy wszystkich, którzy zakupili powyższe piwo o jego nie spożywanie i zwrócenie do sklepu w którym zostało zakupione – poinformował Browar Fortuna.

– Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wynikać w związku z zaistniałą sytuacją. Współpracujemy z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię, wyjaśniamy także przyczynę zdarzenia. Działanie Browaru Fortuna podyktowane jest troską o bezpieczeństwo Konsumentów i najwyższą jakość oferowanych produktów – przekazał prezes zarządu Krzysztof Panek

Państwowa Inspekcja Sanitarna współpracuje z producentem w celu ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz monitoruje proces wycofywania.

Produkt z partii wskazanej w komunikacie nie powinien być spożywany.

(fot. GIS, pixabay.com, źródło GIS)

Komentarze wyłączone