Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Pijany 29-latek uciekał przed policją i doprowadził do śmiertelnego wypadku [zdjęcia]

Do tragicznego wypadku w środę, 17 czerwca około godziny 5:00 rano na drodze wojewódzkiej numer 305 w okolicach Nowego Tomyśla w woj. wielkopolskim. Uciekający przed policją, pijany kierowca doprowadził do wypadku, w którym śmierć poniosła jedna osoba. Mężczyzna został zatrzymany.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę przed policjantami.

W pewnym momencie 29-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym oplem.

Siła zderzenia był tak duża, że auta znalazły się w rowie w odległości około 100 metrów od siebie. Na skutek wypadku kierujący oplem 50-latek został zakleszczony w rozbitym pojeździe.

Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali rannego.

Niestety, mimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon 50-letniego mieszkańca powiatu międzychodzkiego.

Oplem oprócz kierowcy podróżowała także pasażerka. Kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Badanie trzeźwości 29-letniego sprawcy tragicznego wypadku wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Szczegółowe okoliczności tej tragedii są ustalane pod nadzorem prokuratora.

(fot. OSP KSRG Boruja Kościelna)

Komentarze wyłączone