Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Rowerzysta z dzieckiem w przyczepce, mimo zakazu wjechał do tunelu [wideo]

Rowerzysta z dzieckiem w przyczepce, mimo zakazu, wjechał do tunelu pod Martwą Wisłą. Gdy z głośników rozbrzmiał komunikat: „Zakaz ruchu rowerów, proszę opuścić tunel”. Mężczyzna nie był jednak już w stanie zawrócić i przejechał na drugą stronę.

Do skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek po godzinie 11 w Gdańsku. Do tunelu pod Martwą Wisłą wjechał rowerzysta z dzieckiem w przyczepce. Nieodpowiedzialne zachowanie turysty z Wrocławia zarejestrował miejski monitoring.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni udostępnił mrożące krew w żyłach wideo. Widać na nim, jak rozpędzone samochody muszą zjeżdżać na bok, żeby wyprzedzić rowerzystę.

W momencie gdy dyspozytorzy włączyli komunikat głosowy „Zakaz ruchu rowerów. Proszę opuścić tunel” wrocławianin nie był już w stanie zawrócić i przejechał na drugą stronę tunelu – przekazali pracownicy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Na szczęście nie doszło do wypadku. Dyspozytorzy bezpiecznie odprowadzili rowerzystę i przestraszone dziecko na przystanek autobusowy. Sprawą zajmują się funkcjonariusze. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Jazda rowerem w tunelu jest bardzo niebezpieczna ponieważ ciąg powietrza przejeżdżającego TIRA, który w przeciwieństwie do otwartej przestrzeni nie może się rozejść na boki, wytwarza duże ciśnienia i może wywrócić rowerzystę – dodają przedstawiciele ZDiZ

(fot. wideo, GZDiZ)

Komentarze wyłączone