Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Nie żyje 31-latka postrzelona przez policjanta. Wcześniej rzuciła się na funkcjonariuszy z nożami

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmiertelnego postrzelenia 31-letniej kobiety przez policjanta. Do zdarzenia doszło w trakcje interwencji, podczas której kobieta zaatakowała funkcjonariuszy nożami.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym awantury z użyciem niebezpiecznego narzędzia (noża) w czwartek około godz. 21 do jednego z mieszkań w Żyrardowie w woj. mazowieckim udał się patrol interwencyjny.

Zakrwawiony mężczyzna na podłodze

Po wejściu do mieszkania potwierdzono, że na podłodze leży zakrwawiony mężczyzna. Policjanci zaczęli udzielać mu pomocy, wtedy usłyszeli krzyki dochodzące z podwórka. Po wybiegnięciu na zewnątrz zobaczyli kobietę, która była agresywna.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zachowywała się zupełnie irracjonalnie, posiadała w rękach dwa noże, którymi prawdopodobnie chwilę wcześniej atakowała mężczyznę.

Zaatakowała policjantów nożami, padły strzały

Kobieta nie reagowała na żadne polecenia, wobec czego użyto gazu łzawiącego, pomimo to nadal – jak wstępnie ustalono – atakowała funkcjonariuszy, którzy ocenili tę sytuację, jako bezpośrednie zagrożenie życia, wobec czego oddano strzał ostrzegawczy. Niestety kobieta nadal zachowywała się agresywnie, wobec czego w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie funkcjonariuszy został oddany strzał w jej kierunku.

Postrzelona przez policjanta 31-latka zmarła

Rannej kobiecie policjanci natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, kobieta zmarła w szpitalu. Raniony w mieszkaniu przez kobietę mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Na miejscu czynności wykonuje osobiście, niezależny prokurator. Celem zbadania wszystkich okoliczności zdarzenia skierowani zostali również oficerowie wydziału kontroli KWP w Radomiu oraz Biura Kontroli KGP.

(fot. Policja, źródło KPP w Żyrardowie)

Komentarze wyłączone