Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Adam Małysz zakażony koronawirusem [foto]

„Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Zachorowałem na koronawirusa” – poinformował na Facebooku Adam Małysz. Jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii zdecydował się na wykonanie testu po tym, jak pozytywny wynik na COVID-19 stwierdzono u jednej z osób, z którymi miał kontakt w ostatnich dniach.

Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia – przekazał Adam Małysz.

Słynny skoczek po pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa został poddany kwarantannie. O jego zakażeniu zostały również poinformowane osoby, z którymi się spotykał.

Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności – dodał skoczek.

Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie – uzupełnia Adam Małysz.

(fot. Adam Małysz)

Komentarze wyłączone