Niedziela, 20 czerwca 202120/06/2021

Śmiertelny wypadek w Makowie Podhalańskim. Jedna osoba nie żyje, sześć jest rannych [zdjęcia]

Jedna osoba nie żyje, a sześć zostało rannych – to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem na drodze krajowej nr 28 w Makowie Podhalańskim w woj. małopolskim.

W niedzielę, 21 czerwca ok. godziny 20 służby ratunkowe otrzymały informację o zdarzeniu drogowym w Makowie Podhalańskim. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Jak ustalili policjanci, 19-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat Punto stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji, po czym zderzył się z  jadącym z naprzeciwka samochodem marki Citroen.

Siła uderzenia była tak duża, że z jednego z pojazdów został wyrwany silnik, który przemieści się kilkanaście metrów dalej. Dwie osoby zostały zakleszczone w rozbitym pojeździe. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali rannych.

W wyniku zdarzenia, kierujący fiatem wraz z czterema pasażerami, a także kierująca citroenem zostali zabrani do szpitala w Suchej Beskidzkiej, natomiast pasażer citroena został przewieziony do szpitala w Wadowicach.

Niestety, mimo wysiłków lekarzy 18-letni pasażer fiata zmarł w szpitalu.

Okoliczności tragicznego wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. wilczekfotografia.pl, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone