Piątek, 16 kwietnia 202116/04/2021

Brutalny napad na stacji paliw. Napastnik uderzył sprzedawcę kamieniem w głowę [wideo, zdjęcia]

Policjanci zatrzymali sprawcę brutalnego rozboju na jednej ze stacji paliw w Nowym Miasteczku. Napastnik uderzył sprzedawcę kamieniem w głowę. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Nastolatek usłyszał zarzuty rozboju i trafił do aresztu.

W niedzielę, 21 czerwca oficer dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację o brutalnym rozboju w Nowym Miasteczku. Mundurowi zastali na miejscu rannego mężczyznę, który miał poważną ranę głowy. Na podłodze widoczna była krew. Pracownik sklepu poinformował, że o godzinie 7:30 wszedł do środka mężczyzna z zakrytą twarzą, ubrany w czerwoną kamizelkę i niebieską bluzę.

Poprosił o napój. Gdy sprzedawca odwrócił się żeby mu go podać, wtedy został uderzony kamieniem w głowę.

W wyniku obrażeń pracownik sklepu stracił przytomność i upadł na ziemię. Napastnik otworzył szufladę i zabrał z niej kilkanaście monet, po czym wybiegł i uciekł z budynku.

Przy ulicy Poniatowskiego w Nowym Miasteczku, stróże prawa zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu momentalnie przyspieszył. Sprawcą napadu okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania za dokonanie rozboju. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za  grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone