Niedziela, 20 czerwca 202120/06/2021

90-latka wyrzuciła z okna 90 tysięcy złotych [foto]

90-latka straciła 90 tysięcy złotych, po tym jak uwierzyła w historię o wypadku swojej córki. Seniorka pieniądze wyrzuciła przez okno. Monitoring zarejestrował mężczyznę mogącego mieć związek z przestępstwem.

Sprawą oszustwa 90-letniej gorzowianki zajęli się funkcjonariusze kryminalni, którzy zbierali informacje mogące doprowadzić do zatrzymania osób biorących udział w przestępstwie. Na materiale z jednego z zabezpieczonych monitoringów nagrany został mężczyzna, który może mieć związek z przestępstwem.

Do oszustwa doszło 17 czerwca br. Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna informując o wypadku jej córki i proponując załatwienie sprawy. Starsza kobieta zdecydowała się przekazać 90 tysięcy złotych, które miały być kaucją. Pod miejsce jej zamieszkania przyjechała osoba, która miała odebrać pieniądze. Kobieta spakowała do reklamówki 90 tysięcy złotych i wyrzuciła je przez okno.

Po pewnym czasie do domu 90-latki przyszła bliska jej osoba. Wtedy kobieta zrozumiała, że została oszukana, a oszczędności jej życia trafiły w ręce przestępców. Informacja o tym zdarzeniu dotarła do gorzowskiej policji, która prowadzi w tej sprawie postępowanie.

(fot. KMP Gorzowie Wielkopolskim, źródło KMP w Gorzowie Wielkopolskim)

Komentarze wyłączone