Piątek, 17 września 202117/09/2021

Zakażony koronawirusem wychodził z domu zaraz po wizycie policjantów

Do aresztu trafił 59-letni mieszaniec Tych, który wiedząc, że jest zakażony koronawirusem, opuszczał miejsce izolacji stwarzając zagrożenie dla wielu osób. Teraz grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

59-letni tyszanin objęty kwarantanną był sprawdzany przez policjantów w miejscu zamieszkania i początkowo wszystko było w początku. Policjanci otrzymali jednak informację, że mężczyzna pomimo tego, że jest zakażony, lekceważy obowiązek kwarantanny, wychodząc z domu tuż po kontroli funkcjonariuszy.

59-letni mężczyzna został zatrzymany. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, poprzez łamanie kwarantanny nałożonej decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach w związku z zakażeniem COVID-19.

Na wniosek śledczych i prokuratora prowadzącego śledztwo sąd zastosował wobec 59-latka tymczasowy areszt. Mundurowi o tym rażącym naruszeniu zasad kwarantanny powiadomią także inspektora sanitarnego, który może dodatkowo nałożyć na mężczyznę karę grzywy w wysokości do 30 tys. zł.

Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które miały kontakt z mężczyzną. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone