Niedziela, 07 marca 202107/03/2021

Ciągnął traktorem wóz, na którym siedziało dwoje dzieci i kobieta [wideo]

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 63-letni mężczyzna, który poruszał się traktorem po drodze krajowej bez ważnych badań technicznych, a na wozie przewoził dwoje małych wnucząt i żonę. Ta przejażdżka mogła zakończyć się tragedią.

Policjanci z Żar w woj. lubuskim, przemieszczając się drogą krajową nr 12 zauważyli ciągnik rolniczy ciągnący wóz konny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na wozie przebywała kobieta, która trzymała małe dziecko, a obok siedział kilkuletni chłopczyk. Przejażdżka taką furmanką w razie gwałtownego hamowania, czy kolizji mogłaby skończyć się tragicznie.

Jak się okazało wóz nie posiadał żadnych świateł, ani  kierunkowskazów. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Traktor, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych, w związku z tym policjanci zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny.

Za przewożenie osób na przyczepie nie przystosowanej do przewozu osób, kierującemu ciągnikiem zatrzymano prawo jazdy. Policjanci w tym przypadku skierują również wniosek o ukaranie do sądu.

(fot., wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone