Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Potrącił 2,5-latka na przejściu dla pieszych i uciekł. Policjanci zatrzymali kierowcę audi [foto]

Policjanci zatrzymali 59-latka, który jest podejrzany o potrącenie na przejściu dla pieszych 2,5-letniego chłopca, a następnie ucieczkę z miejsca wypadku. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

W dniu 1 lipca br. tuż po godzinie 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 8 w Ząbkowicach Śląskich doszło do potrącenia małego chłopca. Dziecko szło z mamą za rączkę i będąc na pasach zostało potrącone przez kierującego audi.

Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Ranne dziecko w stanie ciężkim zostało przewiezione do szpitala.

Wówczas nikt ze świadków nie był w stanie podać całego numeru rejestracyjnego, a tylko początkowe dwie litery z województwa wielkopolskiego.

Policjanci poprosili o pomoc w odszukaniu sprawcy wypadku poprzez media. Kilkanaście minut po opublikowaniu komunikatu, mundurowi otrzymali pierwsze zgłoszenia o podejrzanym samochodzie. Natychmiast pojechali we wskazane miejsce.

Na terenie gminy Stoszowice zatrzymali 59- latka, który poruszał się właśnie samochodem typu SUV. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzuty spowodowania poważnego wypadku, ucieczkę z jego miejsca i nieudzielenie pomocy. Grozi mu za to nawet 12 lat więzienia. Samochód został zabezpieczony do oględzin i dalszych szczegółowych badań. 

Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone