Środa, 14 kwietnia 202114/04/2021

Uciekał przed policją, uderzył w taksówkę [wideo]

35-letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. W trakcie policyjnego pościgu doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego z samochodem osobowym. Jak się okazało 35-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Legnicy, patrolując ulice miasta, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motocykl marki Suzuki. Jednak kierujący jednośladem, widząc sygnały dawane przez policjantów, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg.

W pewnym momencie, na skrzyżowaniu ulicy Kartuskiej z ulicą Nadbrzeżną, uciekinier nie zapanował na kierowanym pojazdem najechał na tył mercedesa, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, aby udzielić pierwszeństwa pieszej. W wyniku tego zdarzenia, kierujący motocyklem przewrócił się na jezdnię.

Policjanci natychmiast pobiegli do mężczyzny, by udzielić mu pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Po sprawdzeniu motocyklisty w policyjnych systemach okazało się, że posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Po opuszczeniu szpitala został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niestosowanie się do dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot., wideo e-legnickie.pl, źródło KMP w Legnicy)

Komentarze wyłączone