Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

22-letni motocyklista przewrócił się i wpadł pod koła nadjeżdżającego opla [zdjęcia]

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 22-letni motocyklista. Do wypadku doszło w niedzielę 5 lipca na DK12 w miejscowości Radonia w woj. łódzkim.

Policjanci wstępnie ustalili, że 22-letni kierujący motocyklem marki Suzuki prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu oraz w wyniku gwałtownego hamowania, stracił panowanie nad motocyklem, w wyniku czego pojazd przewrócił się na jezdnię, a kierujący wpadł pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy marki Opel Zafira, którym kierował 47-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego.

Dodatkowo sunący siłą rozpędu motocykl suzuki, uderzył w jadący przed nim motocykl marki Yamaha, którym kierował 28-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Siła uderzenia była tak duża, że elementy konstrukcji motocykla uszkodziły jadące za oplem audi A4. 

Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń ciała, śmierć na miejscu, pomimo podjętej reanimacji poniósł 22-letni kierujący jednośladem.

(fot. OSP KSRG Błogie, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone