Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Ciężarówka uderzyła w drzewo. Nie żyje kierowca [zdjęcia]

6 lipca ok. godz. 23:20 na drodze krajowej nr 46 pomiędzy Sidziną a Pakosławicami w woj. opolskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym śmierć poniósł kierowca samochodu ciężarowego.

Jak wstępnie ustalono, 55-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Renault z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Z pojazdu zaczął wydobywać się dym.

Dyżurny SK KP w Nysie zadysponował na miejsce zdarzenia trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz cztery jednostki OSP. Po przybyciu na miejsce strażacy zauważyli uwięzionego wewnątrz pojazdu mężczyznę bez funkcji życiowych. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny.

Ze względu na dużą siłę uderzenia przydrożne drzewo uległo pochyleniu i stwarzało zagrożenie dla ratowników dlatego zdecydowano o jego wycięciu. Na czas działań droga krajowa była całkowicie zablokowana i wyznaczono objazdy drogami wojewódzkimi. Następnie przystąpiono do oględzin miejsca zdarzenia przez prokuratora oraz technika kryminalistycznego – przekazał mł. kpt. Dariusz Pryga

Działania prowadzono do wczesnych godzin porannych. Po godzinie 6:00 przywrócono ruch na drodze. Okoliczności tragicznego zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. PSP w Opolu)

Komentarze wyłączone