Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Nieudana kradzież busa. Schody powstrzymały złodzieja [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali po pościgu mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł fiata ducato. Kierowca porzucił auto tuż przed schodami i próbował jeszcze uciekać pieszo. Szybko został jednak zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Informacja o podejrzanej osobie, która w nocy 6 lipca przy ul. Piłkarskiej w Gorzowie Wielkopolskim była widziana przy fiacie ducato, trafiła do gorzowskich policjantów. Po chwili mężczyzna wsiadł do fiata i odjechał.

Policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli, ale kierowca fiata ducato zignorował sygnały i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg ulicami Gorzowa.

Uciekający kierowca zakończył jazdę tuż przed schodami przy Al. Konstytucji 3 Maja, po czym wyskoczył z auta i zaczął zbiegać po skarpie. Tuż za nim byli funkcjonariusze. Policjanci ruszyli w pościg pieszy, ale mężczyzna nie chciał się zatrzymać.

Chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy gorzowskiej drogówki. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem, by wykonać niezbędne czynności procesowe i zabezpieczyć ślady. Po ich wykonaniu auto warte 60 tysięcy złotych wróciło do właściciela, który o kradzieży został poinformowany przez policjantów.

Zatrzymany 46-latek jak się okazało się ma zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli. Najpoważniejszym postawionym mu zarzutem jest kradzież z włamaniem do fiata, za co grozi do 10 lat więzienia. W jego sprawie gorzowska prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone