Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Pożar hali magazynowej we Wrocławiu. Ewakuowano 20 osób, w akcji blisko 100 strażaków [zdjęcia]

Blisko 100 strażaków uczestniczyło w gaszeniu pożaru hali produkcyjno-magazynowej we Wrocławiu. Łącznie w działaniach gaśniczych, wzięło udział 34 wozów strażackich. Po około 4 godzinach ogień udało się opanować. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Informacje o pożarze zakładu produkującego wyroby styropianowe, służba dyżurna KM PSP we Wrocławiu przyjęła w nocy z poniedziałku na wtorek o godz. 2.35. Osiem minut później pierwsze podmioty ratownicze były już na miejscu zdarzenia.

W chwili przybycia strażackich zastępów, z dachu budynku wydobywały się płomienie ognia. Około 20 pracowników ewakuowano z obiektu.

Kierujący działaniami ratowniczymi ustalił również, że pożar, który wybuchł w jednym z pomieszczeń o powierzchni 200 m.kw., rozprzestrzenia się na dalszą część hali produkcyjnej. Pracownicy sami podjęli próbę ugaszenia ognia za pomocą gaśnic i hydrantu wewnętrznego. Odłączyli również dopływ prądu do zakładu. Natomiast dopływ gazu został odcięty przez strażaka z JRG-5 – przekazali strażacy.

Po kilku godzinach walki z żywiołem doszło do zawalenia się dachu nad pomieszczeniem, w którym wybuchł pożar.

Po blisko czterech godzinach intensywnych działań, pożar zakwalifikowany jako duży, został ugaszony. Na miejscu akcji obecni byli m.in. komendant miejski PSP we Wrocławiu oraz grupa operacyjna KW PSP. Przyczyna wybuchu pożaru jest w trakcie ustalania.

(fot. PSP Wrocław)

Komentarze wyłączone