Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

Pobił ofiarę, wrzucił do bagażnika i utopił w stawie. 27-latkowi grozi dożywocie [foto]

27-latek jest podejrzany o pobicie 55-letniego mężczyzny. Według ustaleń śledczych napastnik związał ofierze ręce i wrzucił do bagażnika, następnie wywiózł na pole i utopił w znajdującym się tam stawie. Młodemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Pisza zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska w woj. warmińsko-mazurskim podejrzanego jest o dokonanie zabójstwa 55-latka, którego ciało znalezione zostało w stawie na polu kukurydzy.

Policjanci wstępnie ustalili, że do tragedii doszło kilkanaście dni wcześniej tj. 28 czerwca br. Tego dnia 27-latek, znajdując się pod działaniem alkoholu, odwiedził 55-letniego mieszkańca gminy Biała Piska.

Między mężczyznami doszło do awantury na tle finansowym. 27-latek kilkukrotnie uderzył mężczyznę, skrępował mu ręce i wrzucił do bagażnika.

Napastnik wywiózł ofiarę na pole kukurydzy, gdzie wrzucił do stawu. 55-letni mężczyzna nie przeżył. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

27-latek usłyszał trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Drugi pozbawienia wolności 55-letniego mężczyzny i stosowanie wobec niego przemocy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Trzeci natomiast wywierania wpływu na świadka grożąc mu pozbawieniem życia.

Decyzją sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone