Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Prasa wyrwała rękę 43-letniemu rolnikowi [foto]

Do wypadku doszło w Starokrzepicach podczas pracy na polu. Prasa rolująca wciągnęła, a następnie wyrwała rękę 43-letniego rolnika. Mężczyzna trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

W czwartek, 8 lipca około południa, oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Starokrzepicach doszło do wypadku przy pracach polowych.

Policjanci wstępnie ustalili, że 43-letni mieszkaniec gminy Krzepice, podczas wykonywania prac na polu zauważył, że w prasie rolującej zerwał się sznurek. Mężczyzna postanowił sam usunąć usterkę i założyć sznurek. Jednak wcześniej nie wyłączył maszyny i prasa cały czas się obracała.

W pewnym momencie, w trakcie montażu sznurka, maszyna wciągnęła prawą rękę mężczyzny i wyrwała mu ją na wysokości ramienia. Podczas wypadku nie było w pobliżu nikogo, kto mógłby pomóc mężczyźnie. Poszkodowanemu udało się samodzielnie wyłączyć maszynę, wyciągnąć rękę z prasy i powiadomić służby o nieszczęśliwym wypadku.

.Ciężko ranny 43-latek został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z częstochowskich szpitali.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku będą wyjaśnione przez śledczych w toczącym się postępowaniu.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone