Czwartek, 17 czerwca 202117/06/2021

Wypchnął żonę z roweru wodnego do jeziora. Kobieta nie potrafiła pływać [zdjęcia]

Policjanci z Leśnej na Dolnym Śląsku zatrzymali mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, wypchnął swoją żonę z roweru wodnego do jeziora. Kobieta nie potrafiła pływać, jednak dzięki szybkiej reakcji osoby postronnej została wyciągnięta z jeziora.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie, która została wyciągnięta z Jeziora Złotnickiego po tym, jak ktoś wrzucił ją do wody. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji.

Z informacji od zgłaszającego wynikało, że w trakcie spływu kajakiem po jeziorze zauważył topiącą się kobietę. To świadek uratował ją i bezpiecznie doholował do brzegu.

Do funkcjonariuszy prowadzących interwencję w pewnym momencie podszedł mężczyzna. Jak się okazało był to sprawca zdarzenia. Policjanci zwrócili uwagę na jego nieodpowiedzialne zachowanie się. Wyczuli od niego też woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do interweniujących policjantów dołączyła poszkodowana kobieta, która potwierdziła, iż to mąż wypchnął ją z roweru wodnego, a następnie odpłynął bez udzielenia jej pomocy. Od kobiety także wyczuwalna była woń alkoholu.

W tym momencie nietrzeźwy mąż swoją agresję skierował w stronę policjantów i znieważył wykonujących czynności służbowe funkcjonariuszy. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego został zatrzymany.

Całość materiałów zebranych przez funkcjonariuszy w tej sprawie została przekazana do prokuratury, gdzie doprowadzono również podejrzanego 47-latka. Chwilę później usłyszał on zarzuty narażenia na utratę życia i zdrowia swoją żonę oraz znieważenia funkcjonariuszy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może nawet 3 lata więzienia.

(fot. KMP w Lubaniu, źródło KMP w Lubaniu)

Komentarze wyłączone