Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

Wyrzucił odpady budowlane do lasu. Musi zapłacić 1000 zł mandatu [foto]

Mandatem w wysokości 1000 złotych został ukarany 28-letni mężczyzna, który po skończonej pracy wywiózł odpady budowlane do podwrłocławskiego lasu. Na trop mężczyzny wpadli funkcjonariusze policji i straży leśnej, którzy pełnili tego dnia wspólną służbę. Mężczyzna będzie musiał też posprzątać śmieci.

Funkcjonariusz ogniwa „wodnego” włocławskiej policji i strażniczka leśna, pełniący w tym tygodniu wspólną służbę na terenie leśnictwa Ruda, otrzymali informację od leśniczego o porzuconych odpadach budowlanych w okolicach miejscowości Dobiegniewo.

Po dotarciu we wskazane miejsce okazało się, że w środku lasu zostały porzucone różnego rodzaju materiały budowlane. Funkcjonariusze przeszukali śmieci i znaleźli dokumentację, na podstawie której wytypowali kilka adresów, z których mogły one pochodzić.

Podczas weryfikacji ujawnionych materiałów dotarli do firmy budowlanej, której pracownik odpowiedzialny był za wywóz odpadów. Dowody były jednoznaczne.

Sprawca przyznał się do popełnienia wykroczenia. 28-latek otrzymał w sumie 1000 zł mandatu za zaśmiecanie i bezprawny wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym. Poza tym mężczyzna został zobowiązany do uprzątnięcia porzuconych odpadów.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Jeden komentarz

  1. Od razu karę, żeby cały las wysprzątać, a nie tylko to co przywiózł.