Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

83-latek jechał ekspresówką pod prąd. Mogło dojść do tragedii [wideo]

83-letni kierowca seata poruszając się pod prąd drogą ekspresową S1 wyjechał wprost na kierującego osobowym fiatem, który, aby uniknąć czołowego zderzenia zjechał na sąsiedni pas ruchu i zderzył się z dostawczym volkswagenem. 83-latek oddalił się z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w piątek około 10.30 na drodze ekspresowej S1 w Bielsku-Białej na jezdni w kierunku Cieszyna. 83-letni mieszkaniec Bielska-Białej, kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza poruszał się pod prąd obwodnicą miasta, jadąc nieprzepisowo w kierunku Żywca.

Jadący zgodnie z przepisami ruchu drogowego 60-letni kierujący pojazdem marki Fiat Panda, aby uniknąć czołowego zderzenia z jadącym wprost na niego seatem, musiał zjechać na sąsiedni pas ruchu, gdzie zderzył się z również jadącym prawidłowo pojazdem marki Volkswagen. Dzięki błyskawicznej reakcji kierującego fiatem nikt nie doznał obrażeń.

Kiedy po zderzeniu się pojazdów 83-latek zorientował się, że jedzie pod prąd zawrócił i już zgodnie z kierunkiem jazdy zjechał z drogi ekspresowej odjeżdżając z miejsca zdarzenia.

Dzięki informacjom przekazanym przez uczestników kolizji i innych kierujących, którzy w międzyczasie zaalarmowali o jadącym pod prąd seacie, mundurowi z drogówki szybko namierzyli winnego zdarzeniu kierującego.

Policjanci zatrzymali kierującemu seatem prawo jazdy. Był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 83-latkowi grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

(fot. wideo Policja Bielsko-Biała, źródło Policja Bielsko-Biała)

Komentarze wyłączone