Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

9-latek na motocyklu zderzył się z autem osobowym. Interweniował śmigłowiec LPR [zdjęcia]

9-latek kierując motocyklem crossowym po drodze publicznej zderzył się z samochodem osobowym. Dziecko w ciężkim stanie trafiło śmigłowcem LPR do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę, 12 lipca tuż po godzinie 18:00 w miejscowości Teodorów w gminie Będków w woj. łódzkim. Mundurowi, ustalili, że 9-latek kierującym niezarejestrowanym jednośladem typu mini cross, który nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, wyjeżdżając z podporządkowanej drogi gruntowej na drogę Teodorów-Kotliny, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu drogą powiatową w kierunku Kotlin osobowemu volkswagenowi i doprowadził do zderzenia pojazdów.

Kierowcą osobówki był 70-letni mieszkańca gminy Będków. W wyniku wypadku chłopiec doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Łodzi. 

Policjanci zabezpieczyli niezbędne ślady potrzebne do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia. Zabezpieczony do dalszych badań z udziałem biegłego został również mini cross. Przedmiotem ustaleń będzie również to, kto umożliwił 9-latkowi kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej. 

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone