Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Z rzeki wydobyto zwłoki mężczyzny. Mógł zostać wepchnięty do wody [zdjęcia]

Policjanci odnaleźli ciało 65-letniego mężczyzny w korycie rzeki Słudwi na terenie Żychlina w woj. łódzkim. Do sprawy zatrzymano 41-latka, który miał zepchnąć 65-latka do koryta rzeki.

6 lipca 2020 roku do kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 65-letniego mieszkańca Żychlina. Mężczyzna ostatni raz widziany był 30 czerwca w jednym z mieszkań podczas libacji alkoholowej. Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Zatrzymano mężczyznę, który jako ostatni widział się z 65-latkiem.

Obaj tego dnia brali udział w libacji alkoholowej. Do poszukiwań zaangażowano kilkudziesięciu policjantów z kutnowskiej komendy, komisariatów policji w Żychlinie i Krośniewicach. Wykorzystano również psy służbowe oraz dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

9 lipca około godziny 14.00 policjanci w korycie rzeki  ujawnili zwłoki mężczyzny. Okazało się, że jest to osoba poszukiwana. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 10 lipca prokuratorskich zarzutów za nieumyślne spowodowanie śmierci. Miał on zepchnąć mężczyznę do koryta rzeki.

Sąd zdecydował, że 41 -letni mieszkaniec Żychlina najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

dav
dav

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone