Środa, 14 kwietnia 202114/04/2021

Pomysł na przemyt do zakładu karnego nie wypalił. Funkcjonariusze przechwycili radiomagnetofon [zdjęcia]

Dzięki czujności funkcjonariuszy Służby Więziennej doszło do udaremnionej próby przemytu na teren Zakładu Karnego w Sztumie niedozwolonych przedmiotów.

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Sztumie w woj. pomorskim wykazali się czujnością i udaremnili przedostanie się na teren jednostki penitencjarnej przedmiotów niedozwolonych.

13 lipca w czasie kontroli przesyłki adresowanej do osadzonego, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Sztumie ujawnili 9 telefonów komórkowych, 5 zegarków z funkcją telefonu, 5 kart pamięci, 50 ampułek oraz 493 tabletek zawierających substancje anaboliczne. Wszystko to ukryte było wewnątrz radiomagnetofonu. 

Dbanie o bezpieczeństwo na terenie jednostki to jedno z podstawowych zadań wszystkich funkcjonariuszy Służby Więziennej. Realizuje się to między innymi przez dokonywanie kontroli. Kontroli podlegają osadzeni, cele mieszkalne, pomieszczenia w których przebywają osadzeni, rzeczy dostarczane osadzonemu. Kontrola może być przeprowadzona w każdym czasie – mjr Kamil Dobrzyński z ZK w Sztumie.

(fot. ZK w Sztumie)

Komentarze wyłączone