Czwartek, 29 lipca 202129/07/2021

6-letni chłopiec wpadł do studni

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Czaple w woj. dolnośląskim. 6-letni chłopiec, podczas zabawy z innymi dziećmi wpadł do głębokiej studni. Dziecko z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala.

Jak ustalili policjanci, na prywatnej posesji bawiło się troje dzieci. Były one pod opieką rodziców. W pewnym momencie jedno z nich wbiegło na studnię. Była ona zabezpieczona, jednak 6-letni chłopiec stanął na metalowym elemencie zakrywającym jej otwór, po czym razem z tym elementem wpadł do jej wnętrza. Rodzice natychmiast poinformowali o zdarzeniu służby ratownicze.

Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy, którzy utrzymywali kontakt z dzieckiem do czasu przyjazdu policji, pogotowia ratunkowego i kolejnych jednostek straży pożarnej.

Ostatecznie chłopiec został wydobyty z wnętrza studni przez jednego ze strażaków, a następnie pod opieką medyków trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Teraz policjanci na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Czynności prowadzone są w kierunku artykułu 160 kodeksu karnego, czyli narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

(fot. pixabay.com, źródło KPP w Złotoryi)

Komentarze wyłączone