Niedziela, 25 lipca 202125/07/2021

Ciężarówka zmiażdżyła samochód osobowy. Jedna osoba ciężko ranna [zdjęcia, wideo]

Do wypadku doszło w czwartek po godzinie 10.00 na skrzyżowaniu ulic Andersa i Michałowicza w Bielsku-Białej. Jedna osoba została ciężko ranna. Moment wypadku zarejestrowała kamera.

Ze wstępnych informacji wynika, że samochód ciężarowy marki Scania, który poruszał się prawym pasem, z niewiadomych przyczyn przewrócił się na osobowego opla, który jechał lewym pasem.

Kierująca autem została uwieziona we wraku. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali nieprzytomną kobietę. Przez kilkadziesiąt minut trwała reanimacja poszkodowanej.

Kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Droga w rejonie zdarzenia jest zablokowana. Okoliczności wypadku są ustalane przez policjantów.

AKTUALIZACJA 17.07.2020 r.:

Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący samochodem ciężarowym marki Scania 60-latek utracił panowanie nad pojazdem, a następnie przewrócił się na stojący przed sygnalizacją świetlną samochód osobowy marki Opel kierowany przez 62-latkę.

W wyniku zdarzenia kierująca oplem doznała poważnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Podróżowała sama, nie przewoziła pasażerów.

Kierowca ciężarówki nie doznał ciężkich obrażeń, badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dokładne przyczyny i przebieg wypadku ustalają śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy.

(fot. Sylwester Gorząd/Waszym Okiem Radio Bielsko, źródło KMP Bielsko-Biała)

Komentarze wyłączone