Sobota, 23 września 202323/09/2023

Jest areszt dla 46-latki podejrzanej o usiłowanie zabójstwa 6-latki [zdjęcia]

46-latka, podejrzewana o usiłowanie zabójstwa 6-letniego dziecka w Jaworznie, została zatrzymana i usłyszała zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 6-latki. Kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej dożywocie.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek ok. 21.00 na ul. Matejki w Jaworznie. Zatrzymana kobieta podeszła do bawiących się tam dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem.

Poszkodowana 6-letnia dziewczynka z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jej zdrowiu, a nawet życiu, została przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ligocie.

Sprawczynią okazała się 46-letnia kobieta bez stałego miejsca pobytu. Po intensywnych poszukiwaniach kobieta została zatrzymana. 46-latka w Prokuraturze Rejonowej w Jaworznie usłyszała zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa, lecz nie przyznała się do winy i złożyła lakoniczne wyjaśnienia.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu kobiety na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej nawet dożywotnie więzienie.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone