Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Potrącił policjantkę i próbował uciec. Padły strzały [zdjęcia, wideo]

Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który potrącił policjantkę i rzucił się do ucieczki. Podczas próby zatrzymania padły strzały.

Kilka dni temu tuż przed południem, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek uzyskali informację, że mężczyzna podejrzewany o liczne przestępstwa przebywa na terenie jednego z komisów samochodowych. Kryminalni niezwłocznie udali się na miejsce.

Policjanci od razu zauważyli osobę poszukiwaną i zablokowali wyjazd z posesji. 20-latek na widok patrolu natychmiast podjął próbę ucieczki, pobiegł do zaparkowanego samochodu i odjechał. Kiedy samochód był już w ruchu, policjant chcąc uniemożliwić ucieczkę kierującemu, otworzył przednie drzwi od jego strony, jednak przez prędkość pojazdu niemożliwe było obezwładnienie kierowcy.

Chwilę później 20-latek celowo „wjechał” w policjantkę, która wpadła na maskę samochodu i upadła na ziemię. W związku z tym, że zachowanie kierowcy bezpośrednio zagrażało życiu i zdrowiu mundurowych, oddali oni kilka strzałów w kierunku pojazdu, lecz mężczyzna przyspieszył i wyjechał na drogę niszcząc zamkniętą bramę wjazdową.

Natychmiast po zdarzeniu ruszyła policyjna obława, żeby zatrzymać sprawcę napaści na policjantów. Poturbowani funkcjonariusze zostali odwiezieni do szpitala, a w teren ruszyły patrole prewencyjne i operacyjne.

Policjanci w niecałą godzinę po zdarzeniu, na terenie powiatu wyszkowskiego ujawnili porzucony przez uciekiniera samochód, a w nim ślady krwi. Operacyjni kontynuowali pościg pieszo za mężczyzną i już po chwili zatrzymali go. Okazało się, że 20-latek został postrzelony.

Wezwana na miejsce karetka pogotowia odwiozła 20-latka do szpitala, gdzie pilnują go policjanci. Porzucony przez uciekiniera pojazd został zabezpieczony i poddany oględzinom kryminalistycznym.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu grodziskiego jest znany policjantom – w przeszłości był wielokrotnie notowany za różne przestępstwa. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 20-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek, źródło KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek)

Komentarze wyłączone