Piątek, 17 września 202117/09/2021

Psy nie miały dostępu do wody i jedzenia, a ich sierść była oklejona odchodami. 42-latkowi odebrano 16 psów [zdjęcia]

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 42-letni mieszkaniec Białej Piskiej w woj. warmińsko-mazurskim. Z jego posesji odebrano 16 psów, które były w fatalnym stanie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali informację od Powiatowego Inspektora Weterynarii w Piszu dotyczącą niewłaściwego sprawowania opieki nad psami przez mieszkańca Białej Piskiej.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 42-letniego właściciela zwierząt. Na jego podwórku było 6 dorosłych psów i 10 szczeniaków. Te starsze były w bardzo złej kondycji fizycznej.

Zwierzęta były wychudzone, a ich sierść była oklejona błotem i odchodami. Część czworonogów była uwiązana na zbyt krótkich poskręcanych łańcuchach. Psy nie posiadały jedzenia i odpowiedniej ilości misek na karmę. Do tego część z nich nie miała zapewnionego schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – poinformowała policja.

W stodole znajdującej się na posesji funkcjonariusze zauważyli leżącą pod ścianą łyżkę od ciągnika rolniczego, w której było legowisko dla suki z dwoma szczeniakami. Nie miała ona nawet miski z wodą.

Właściciela poinformowano o tym, że są to niewłaściwe warunki dla tych zwierząt, a brak odpowiedniej opieki nad nimi zagraża ich życiu i zdrowiu.

42-letni mężczyzna nie widział w tym niczego niepokojącego. W tej sytuacji 16 psów zostało odebranych właścicielowi i umieszczonych w schronisku dla zwierząt. Ich właściciel usłyszał zarzut znęcania się nad nimi. Nie przyznał się do jego popełnienia. Skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Sprawa trafi teraz do sądu. Właścicielowi czworonogów grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone