Niedziela, 20 czerwca 202120/06/2021

Autem dostawczym jechało 17 osób, z czego 10 w części ładunkowej [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy, który zarejestrowany był do przewozu 7 osób. Jak się okazało pojazdem podróżowało aż 17 z czego 10 osób w części ładunkowej na prowizorycznych siedzeniach.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze w miejscowości Dąbki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem dostawczym. Uwagę policjantów wzbudziła zbyt duża ilość pasażerów mercedesa. W dowodzie rejestracyjnym było określone, że jednorazowo w pojeździe podczas jazdy może znajdować się maksymalnie 7 osób, tymczasem autem podróżowało ich aż 17.

Nieodpowiedzialny kierowca za przewożenie zbyt dużej ilości osób został ukarany grzywną, na jego konto wpłynęły także punkty karne. Dodatkowo samochód był niesprawny technicznie co skutkowało zatrzymaniem jego dowodu rejestracyjnego.

Jakby tego było mało, w trakcie kontroli okazało się, że 50-letniemu kierowcy decyzją administracyjną zostały cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo sąd może go skazać na karę nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. KWP w Szczecinie, źródło KWP w Szczecinie)

Komentarze wyłączone