Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

17-latka leżała na trawie w parku i wymiotowała. Wcześniej zażyła narkotyki [foto]

Spacerująca po parku kobieta zauważyła młodą dziewczynę, która leżała na trawie i wymiotowała. Obok niej stał spanikowany kolega. Jak się okazało 17-latka zażyła narkotyki. Kryminalni zatrzymali 52-latka, który sprzedawał marihuanę nieletnim.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Jastrzębiu-Zdroju na Śląsku. Pogotowie zaalarmowała spacerująca po parku jastrzębianka, która zauważyła, że z dziewczyną leżącą na trawie dzieje się coś złego, a obecny przy niej kolega nie jest w stanie jej pomóc. Nastolatka wymiotowała, a kontakt był z nią utrudniony.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci szybko ustalili przyczynę złego stanu 17-latki. Jak się okazało zażyła ona narkotyki, którymi poczęstował ją 16-letni kolega.

Już następnego dnia kryminalni namierzyli mężczyznę, który sprzedał narkotyki 16-latkowi. Kiedy nieoczekiwanie pojawili się w miejscu jego zamieszkania, okazało się, że narkotyków jest więcej. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 500 dilerskich działek marihuany.

52-latek został zatrzymany. Narkotykowy diler stanął już przed obliczem sądu, który wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu, 52-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

(fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju, źródło KMP w Jastrzębiu-Zdroju)

Komentarze wyłączone