Niedziela, 25 lipca 202125/07/2021

Pijana 19-latka wracała autem z imprezy i dachowała [zdjęcia]

19-letnia kierująca samochodem osobowym uderzyła w barierę, po czym samochód dachował. Jak się okazało kobieta wracała pijana z imprezy, a po zderzeniu, wraz z pasażerem oddaliła się z miejsca zdarzenia.

W piątek, 17 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym na dachu hyundaiu w miejscowości Jasień w woj. małopolskim. Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce sprawdzili czy nie ma żadnych osób poszkodowanych. W środku pojazdu ani w jego pobliżu nie było nikogo, oprócz zgłaszającego.

Mundurowi ustalili właściciela samochodu i pojechali do niego wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że do zdarzenia doszło w nocy, a samochodem kierowała jego córka.

Przysłuchująca się rozmowie 19-letnia mieszkanka powiatu bocheńskiego potwierdziła, że po godzinie 23.00 kierowała hyundaiem wracając z pasażerem z imprezy. Z jej relacji wynika, że nagle na drogę wybiegła sarna a ona wykonując gwałtowny manewr, aby uniknąć najechania na zwierzę, straciła panowanie nad pojazdem najechała na barierę, po czym samochód dachował. Oboje wydostali się z samochodu i wrócili do domu.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 19-latki, kobieta miała 0,3 promila alkoholu w organizmie. Tłumacząc sytuację przyznała, że wieczorem spożywała alkohol i to ona kierowała pojazdem w chwili zdarzenia. Na podstawie dokumentacji zgromadzonej przez funkcjonariuszy powołany w sprawie biegły wypowie się co stanu trzeźwości kierującej w chwili zdarzenia.

Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi zakaz prowadzenia pojazdów od pół roku do 3 lat oraz do 30 dni aresztu albo grzywna do 5 000 zł. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone