Niedziela, 01 sierpnia 202101/08/2021

Po kolizji wyszedł z auta. Zginął potrącony przez samochód osobowy [zdjęcia]

Do koszmarnego wypadku doszło w sobotę, 18 lipca na drodze wojewódzkiej nr 513, za miejscowością Mingajny, w stronę Ornety w woj. warmińsko-mazurskim. 34-latek został śmiertelnie potrącony, po tym jak po kolizji ze zwierzęciem wyszedł z auta sprawdzić co się stało.

Informację o zdarzeniu służby ratunkowe otrzymały w sobotę ok. godz. 22.

Po przybyciu na miejsce zastano samochód osobowy marki WV Golf stojący na prawym pasie jezdni z uszkodzonym przodem pojazdu, oraz samochód osobowy marki Citroen C4 stojący na lewym pasie jezdni około 50 metrów od miejsca zdarzenia. Poszkodowany, nieprzytomny z rozległymi obrażeniami ciała, leżał na poboczu drogi – relacjonują strażacy z PSP w Lidzbarku Warmińskim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 19-letnia kierująca osobowym potrąciła mężczyznę, który wyszedł z przydrożnego rowu na jezdnię.

Potrącony mężczyzna był pasażerem auta, którym kierowała jego żona, a z tyłu siedziała trójka jego dzieci, w wieku: 6 lat, półtora roku i 11 miesięcy. Podczas jazdy auto zderzyło się z przebiegającym przez jezdnię zwierzęciem. 34-latek wyszedł z pojazdu, aby sprawdzić co się stało. Po chwili potrącił go nadjeżdżający samochód.

W wyniku potrącenia mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała i był reanimowany na miejscu. Niestety, mimo wysiłków ratowników, życia 34-latka nie udało się uratować.

Droga na czas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejnowej w Lidzbarku Warmińskim wyjaśniają wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(fot. OSP Orneta, źródło KPP Lidzbark Warmiński)

Komentarze wyłączone