Środa, 29 marca 202329/03/2023

Pół miliona zużytych opon i zbiorniki po paliwie wyrzucili do lasu [wideo]

Około 500 tys. zużytych opon samochodowych i zbiorniki po paliwie ujawnili olsztyńscy policjanci w lesie i na polu w gminie Purda w woj. warmińsko-mazurskim. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Za nielegalne składowanie śmieci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę 18 lipca funkcjonariusze z Olsztyna otrzymali zgłoszenie, że w gminie Purda na terenie gruntów rolnych i leśnych zostały wyrzucone śmieci, w tym łącznie około 500 tysięcy zużytych opon samochodowych oraz zbiorniki po paliwie. Na miejsce natychmiast zostały wysłane policyjne patrole, które potwierdziły zgłoszenie.

Policjanci zatrzymali do sprawy dwie osoby w wieku 28 i 33 lat. Śledczy ustalają, skąd pochodziły opony oraz inne przedmioty. Policjanci prowadzili czynności procesowe w kierunku art. 183 par 1 kodeksu karnego, który mówi o nielegalnym składowaniu śmieci. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

Policjanci zebrany materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Olsztyn Południe. Dalsze czynności i decyzje w tej sprawie będą podejmowane przez prokuraturę. Zgodnie z kodeksem karnym nielegalne składowanie śmieci jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

3 komentarze

  1. to jest narażenie naturalnego ekosystemu + nielegalne składowanie odpadów. 5 lat za pół miliona opon, syfu który w utylizacji kosztowałby krocie to jakaś kpina.

    • Jeden napisał 500 sztuk, drugi pół tysiąca a reszta redakcji pisze 500 tyś. Wiecie ile to jest 500 tyś opon?.