Piątek, 16 kwietnia 202116/04/2021

Przebiegali z dziećmi przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Sprawę agresywnej pary rozstrzygnął sąd [wideo]

Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał w mocy wyrok z listopada 2019 roku, skazujący parę, która wraz z dziećmi przebiegła przez ruchliwą drogę w Częstochowie w miejscu niedozwolonym. Kobieta i jej partner podczas podjętej przez patrol drogówki interwencji zachowywali się agresywnie i wulgarnie wobec funkcjonariuszy. Policja opublikowała nagranie z interwencji.

Do zdarzenia doszło 7 maja 2017 roku w godzinach popołudniowych na ul. Okulickiego w Częstochowie. Policjanci zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy wraz z dziećmi, pomimo dużego ruchu pojazdów i nie zważając na bezpieczeństwo swoje, dzieci oraz innych uczestników ruchu drogowego, przebiegli na drugą stronę ruchliwej jezdni w miejscu niedozwolonym.

Mundurowi pojechali w kierunku sprawców popełnionego wykroczenia z zamiarem zwrócenia im uwagi.

Już od samego początku interwencji m.in. podczas legitymowania kobieta i mężczyzna nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy i byli agresywni wobec policjantów. Między innymi oboje straszyli interweniujących wobec nich mundurowych, żądając odstąpienia od czynności.

W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, zmuszaniem ich przy pomocy groźby i stosowania przemocy do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz znieważenia interweniujących policjantów wulgaryzmami, mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani.

Interwencja była nagrywana telefonem sprawcy. Skrócone nagranie zostało następnie opublikowane w internecie i stało się bardzo popularne, a sami sprawcy podawali się w mediach za ofiary „agresywnych i niekompetentnych policjantów”.

Na funkcjonariuszy częstochowskiej drogówki wylała się fala hejtu. Komentujący, po obejrzeniu niepełnego nagrania ubliżali interweniującym policjantom, surowo oceniając ich zachowanie.

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Zawierciu śledztwo w sprawie naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, zmuszania ich przy pomocy groźby i stosowania przemocy do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz znieważenia wulgaryzmami zakończyło się w styczniu 2018 roku skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko agresywnej parze.

W listopadzie 2019 roku zapadł wyrok Sądu Rejonowego w Częstochowie. 30-letnia kobieta i jej 42-letni partner zostali skazani na karę ograniczenia wolności w wymiarze 10 miesięcy i zobowiązani do wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Ponadto wyrokiem sądu zostali również zobowiązani do zamieszczenia indywidualnych przeprosin na stronach internetowych śląskiej policji i Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Zasądzono także od nich nawiązkę w wysokości 1 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej.

14 lipca 2020 roku Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał w mocy wyrok z listopada 2019 roku, skazujący parę.

UWAGA! FILM ZAWIERA SŁOWA NIECENZURALNE!

(fot. wideo Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

4 komentarze

  1. I bardzo dobrze! Chcieli cwaniakowac to teraz mają. Trzeba bylo zamknąć morde i nie chapać. Panowie z Policji kulturalnie grzecznie jak należy sie zachowali. Śmiech w dodatku sami to nagrywali . Jedynie dzieci szkoda bo nie wiedziały biedne co się dzieje .

  2. Trochę za niska kara ale i tak plus za tępienie patologii 500.

  3. Kolejna mądra Karyna z rycerzem.

  4. Pojawiła się jakaś dziwna moda na zasłanianie się dziećmi podczas interwencji policyjnych. Karyny liczą na to, że w trosce o dzieci policja odstąpi od czynności. Tym czasem Odpowiedzialna matka powinna zabrać dziecko z miejsca zdarzenia dla jego bezpieczeństwa. W przeciwnym razie należy taką osobę ukarać za narażenie dziecka.