Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Uciekając przed policją uderzył w mur. Po drodze zgubił dokumenty [wideo]

Kierowca renaulta, który nie zatrzymał się do kontroli policyjnej i uderzył w mur na prywatnej posesji, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo samochód nie był ubezpieczony, nie miał tablic rejestracyjnych, a także był niesprawny technicznie. Podejrzanemu może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ząbkowic Śląskich w woj. dolnośląskim zauważyli wyjeżdżającego ze stacji paliw samochód osobowy marki Renault, który nie miał tablic rejestracyjnych. W związku z tym funkcjonariusze dali kierowcy znak do zatrzymania, jednak mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać drogą krajową numer 8 w kierunku Wrocławia. Po przejechaniu kilkuset metrów skręcił do Ząbkowic Śląskich.

Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się.

W pewnym momencie zwolnił, aby ponownie podjąć próbę ucieczki. Gdy wjechał na prywatną posesję nie miał możliwości wyjechania i uderzył w mur. Tam porzucił samochód i uciekł do parku.

Kierowca został ustalony, gdyż tuż przy samochodzie zgubił portfel z dokumentami i telefon komórkowy. Uciekinierem okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Jego tożsamość została także potwierdzona, gdyż został zarejestrowany na monitoringu stacji paliw.

Mężczyzna już wcześniej miał konflikt z prawem i ma postawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo wsiadł za kierownicę nie mając uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód był nieubezpieczony i niesprawny.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara nawet do 5 pozbawienia wolności.

(fot. wideo KWP we Wrocławiu, źródło KWP we Wrocławiu)

Komentarze wyłączone