Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Potrącił 6-letnią rowerzystę i odjechał. Policja szuka sprawcy zdarzenia [wideo]

Policjanci poszukują motocyklisty, który potrącił 6-letnią rowerzystę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Nagranie wypadku trafiło do sieci.

Do potrącenia 6-letniej rowerzystki doszło 25 czerwca na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że nieznany mężczyzna kierujący motocyklem, przejeżdżając przez przejazd dla rowerów potrącił 6-letnią dziewczynkę na rowerze. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Na szczęście poszkodowanej dziewczynce nic poważnego się nie stało.

Na nagraniach z wnętrza autobusu, który przejeżdżał obok miejsca zdarzenia widać, że motocyklista potrącił dziewczynkę, zatrzymał się, zdjął rower z drogi i zwrócił się do matki dziewczynki, a po chwili wsiadł na motocykl i odjechał z miejsca zdarzenia.

Motocykl, którym poruszał się sprawca nie miał tablicy rejestracyjnej, a kierowca miał założony kask ochronny, co utrudnia jednoznaczne zidentyfikowanie zarówno pojazdu jak i kierowcy.

Na tym etapie z powodu braku danych umożliwiających ustalenie sprawcy zdarzenia, postępowanie zostało umorzone.

Każdy, kto posiada informacje na temat motocyklisty będącego sprawcą potrącenia 6-letniej rowerzystki, może je przekazać telefonicznie pod nr tel. 47 731 38 90, 47 73 147 41 lub 112. Informacje można również przekazywać osobiście w budynku KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (Wydział Prewencji) lub mailowo: bernadeta.cwiklinska-rydel@olsztyn.ol.policja.gov.pl.

(fot, wideo Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

1 komentarz

  1. lepiej dla typa żeby sam się zgłosił