Sobota, 23 października 202123/10/2021

5-miesięczne dziecko spało na podłodze, obok siedziała zapłakana 3-latka. Rodzice byli pijani [foto]

Policjanci po wejściu przez okno do jednego z domów w Piszu zostali na podłodze śpiącą 5-miesięczną dziewczynkę, obok której siedziała jej 3-letnia zapłakana siostra. Dzieci były w mieszkaniu zupełnie same. Pijani rodzice wrócili do domu po kilku godzinach.

W nocy piscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwi rodzice opiekują się małymi dziećmi. Z uwagi na to, że nikt nie otwierał drzwi, policjanci weszli do środka przez okno, z którego słuchać było płacz dziecka.

Na dywanie w pokoju były dwie małe dziewczynki. 3-latka siedziała na podłodze i płakała, a obok niej spała jej 5-miesięczna siostra. Wewnątrz panował bałagan.

Na stole stały butelki po alkoholu, a w słoikach były niedopałki po papierosach.

Jak się okazało dzieci były w domu zupełnie same. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, aby ocenić stan zdrowia dziewczynek. Przyjechała też babcia, która przejęła opiekę nad wnuczkami.

Po pewnym czasie do domu wrócili także rodzice. Badanie stanu trzeźwości ojca i matki wykazało po blisko 2 promile alkoholu w organizmie u każdego z rodziców.

Para nie potrafiła logicznie wytłumaczyć, dlaczego dziewczynki zostały w nocy bez opieki. Kwestia ta zostanie wyjaśniona przez policjantów w toku prowadzonego postępowania w kierunku popełnienia przestępstwa. Chodzi bowiem o narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowi. Z uwagi na to, że na rodzicach ciąży obowiązek sprawowania opieki nad dziećmi za popełnienie tego czynu grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Piszu, źródło KPP w Piszu)

Komentarze wyłączone