Piątek, 25 czerwca 202125/06/2021

Tragiczny finał urodzin. 25-latek utonął w jeziorze

25-letni mieszkaniec Gdańska utonął w jeziorze Pile w Bornem Sulinowie. Ciało mężczyzny wydobyto z wody po blisko trzygodzinnej akcji poszukiwawczej. Na brzegu został brat i kolega mężczyzny. Wszyscy razem świętowali urodziny jednego z nich.

W sobotę po godzinie 22 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna wszedł do jeziora Pile w Bornem Sulinowie i z niego nie wyszedł. Przy brzegu znaleziono jego ubrania.

Jak ustalili policjanci, 25-latek postanowił wejść do wody i się ochłodzić, pływał przy pomoście około 15 minut. Gdy dłuższy czas nie wychodził z wody, pozostali dwaj mężczyźni, którzy z nim byli najpierw sami rozpoczęli poszukiwania, a później wezwali pomoc.

Do poszukiwań zaginionego skierowano jednostki straży pożarnej z łodzią ratunkową, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodnego z Koszalina.

Po trwającej blisko trzy godziny akcji poszukiwawczej z wody wydobyto ciało 25-letniego mieszkańca Gdańska.

Według policyjnych ustaleń, 25-latek najprawdopodobniej spożywał wcześniej alkohol, gdyż wraz z bratem i kolegą świętował urodziny jednego z nich.

Decyzją prokuratora ciało 25-latka zostało zabezpieczone do sekcji. szczegółowe okoliczności zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone