Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

21-letni motorowerzysta wjechał w grupę pieszych. Wśród rannych dwoje małych dzieci [foto]

Kierujący motorowerem wjechał na chodnik i potrącił grupę pieszych. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 18 na ul. Kościuszki w Sanoku w woj. podkarpackim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący motorowerem młody mężczyzna, wyprzedzając kilka samochodów, stracił panowanie nad pojazdem, przerwał łańcuch odgradzający jezdnię od chodnika, uderzył w zaparkowanego opla, a następnie wjechał w pieszych – dwie kobiety i dwoje małych dzieci. Motorower zatrzymał się na ścianie budynku.

Do szpitala przewieziono 4-letnia dziewczynkę, niespełna rocznego chłopca i ich 32-letnią mamę. Ranna została także 58-letnia piesza, która doznała urazu ręki.

Kierujący motorowerem, 21-letni mieszkaniec Sanoka, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Był trzeźwy, pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających.

Jak się okazało się, że 21-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu one cofnięte przez starostę w lutym tego roku. Powodem decyzji było spowodowanie wypadku w okresie 2 lat od dnia wydania mu po raz pierwszy prawa jazdy.  

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone