Niedziela, 13 czerwca 202113/06/2021

Ciągnik rozpadł się na części po zderzeniu z ciężarówką. Traktorzysta pijany i bez uprawnień [zdjęcia]

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu ciężarowego doszło we wtorek rano w miejscowości Plewica w woj. mazowieckim. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala.

Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustali, że 61-letni mieszkaniec Bielina, kierując ciągnikiem rolniczym doprowadził do zderzenia z ciężarówką, której kierowca usiłując uniknąć zderzenia uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie traktorzysty 2 promile alkoholu. Mężczyzna kierował ciągnikiem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

61-latek został przetransportowany do szpitala. Mieszkaniec Bielina może mówić o dużym szczęściu, ponieważ jeszcze tego samego dnia opuścił placówkę medyczną.

Mężczyzna ponownie odpowie przed sądem za kierowanie „na podwójnym gazie”. Za zlekceważenie wyroku sądu grozi mu nawet 5 lat więzienia. Musi się również liczyć z dotkliwą karą finansową i dalszym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone