Piątek, 17 września 202117/09/2021

Opel czołowo zderzył się z ciężarówką. 20-latek zginął na miejscu [zdjęcia]

W piątek rano doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 16 na wysokości miejscowości Rzeck w woj. warmińsko-mazurskim. Nie żyje młody kierowca samochodu osobowego, który zderzył się z ciężarówką.

Dziś, 31 lipca około godziny 6:30 na drodze krajowej nr 16 na wysokości m. Rzeck doszło do wypadku z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni kierujący oplem jadąc w kierunku Biskupca, na prostym odcinku drogi zaczął zjeżdżać na przeciwną stronę jezdni, po której w kierunku Olsztyna poruszał się ciężarowy daf wraz z cysterną. Kierowca ciężarówki w celu uniknięcia zderzenia używał świateł drogowych oraz sygnału dźwiękowego, a także zjechał maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, lecz mimo to nie udało mu się uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca auta osobowego. 53-letnie mężczyzna siedzący za kierownicą auta ciężarowego trafił do szpitala, był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe, m.in. policja, straż pożarna oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W czynnościach uczestniczy również prokurator, a także policyjny technik kryminalistyki.

(fot. KMP Olsztyn, GITD, źródło KMP Olsztyn)

Komentarze wyłączone