Środa, 12 sierpnia 202012/08/2020

Pijany 81-latek uderzył w radiowóz [zdjęcia]

Nawet do dwóch lat więzienia grozi 81-letniemu mieszkańcowi Wielunia w woj. łódzkim, który mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie uderzył motorowerem w policyjny radiowóz.

Do zdarzenia doszło 30 lipca około godz. 18:00 w Wieluniu na os. Wyszyńskiego. Po godzinie 17:00 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wieluńskiej komendy zostali skierowani  do kolizji drogowej. Na czas wykonywania czynności w miejscu zdarzenia policjanci zaparkowali oznakowany radiowóz na jednym z parkingów osiedlowych.

W pewnym momencie po chodniku wzdłuż parkingu przejechał mężczyzna kierujący motorowerem romet i w trakcie omijania radiowozu uderzył w jego tylny zderzak. Mężczyzna jak gdyby nigdy nic kontynuował dalej jazdę. Policjanci natychmiast ruszyli za sprawcą i zatrzymali go kilkaset metrów dalej. Kierujący motorowerem 81- latek tłumaczył się funkcjonariuszom, że nie zauważył aby uderzył w zderzak radiowozu.

Mundurowi w trakcie kontroli wyczuli od 81- latka wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wobec 81- latka zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia tj. spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdę po chodniku. Mężczyzna odpowie również za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności , zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. KMP w Wieluniu, źródło KMP w Wieluniu)