Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Dramatyczny wypadek w Wielkopolsce. Śmigłowiec, który przyleciał po rannych uległ awarii [zdjęcia]

Do wypadku doszło w sobotę, 1 sierpnia w miejscowości Silna Nowa w gm. Miedzichowo w woj. wielkopolskim. Samochód osobowy uderzył w drzewa. Dwie osoby zostały ranne, jednak śmigłowiec, który przyleciał po poszkodowanych uległ awarii.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, samochód, którym podróżowały dwie osoby z nieznanych przyczyn zjechał z drogi otarł się o drzewo, a następnie uderzył czołowo w drugie. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane.

Z uwagi na jazdę leśnymi drogami gruntowymi, dojazd był utrudniony, a miejsce nie było dokładnie określone. Na miejsce zdarzenia pierwszy przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zastał dwóch uczestników zdarzenia – przekazał kpt. Damian Żukrowski z KP PSP w Nowym Tomyślu.

Niestety, w trakcie akcji ratunkowej doszło do awarii jednego z systemów śmigłowca LPR i maszyna nie mogła odlecieć. Śmigłowiec musiał oczekiwać na przyjazd serwisu. Po rannych zadysponowano dwa zespoły ratownictwa medycznego, które przetransportowały poszkodowanych do szpitala w Gorzowie Wlkp. oraz Międzyrzeczu.

Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny zdarzenia prowadzi nowotomyska policja.

(fot. KP PSP Nowy Tomyśl)

Komentarze wyłączone