Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

„Skrajnie wyczerpane i głodne”. Kobiecie odebrano 37 psów [zdjęcia, wideo]

Policjanci z Garwolina w woj. mazowieckim, odebrali 68-letniej kobiecie 37 skrajnie wyczerpanych i zaniedbanych psów. Właścicielce za znęcanie się nad czworonogami grozi do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw położonych w gminie Sobolew znajdują się zwierzęta przetrzymywane w niewłaściwych warunkach. Mundurowi na teren posesji udali się wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” oraz lekarzem weterynarii.

Na miejscu ujawniono zwierzęta, które przetrzymywane były w fatalnych warunkach, było to łącznie 37 psów rasy mieszanej. Czworonogi były zaniedbane, skrajnie wygłodzone i w bardzo złym stanie fizycznym.

Podczas sprawdzenia posesji policjanci ujawnili dwa padłe psy, w różnym stanie rozkładu. Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną.

– O tym miejscu wiedzieli wszyscy we wsi i sporo osób w gminie. Nikt od lat tym zwierzętom nie pomógł. Kiedy dziś przyjechaliśmy na miejsce, na posesji było ok. 40 psów. Niektóre szczeniaki są bez oka, jedzą je pchły. Są bardzo chude, odwodnione. Inne są całe łyse. Sierść zjadły już pchły. Zwierzęta te żyją resztkami sił. Nie wszystkie zwierzęta żyją. Niektóre leżą w kartonach, przykryte workami. Zjadają je larwy much – tak opisują sytuację zwierząt przedstawiciele „Pogotowia dla Zwierząt”, którzy przyjechali na miejsce.

Właścicielka psów, 68-letnia mieszkanka gminy Sobolew przetrzymywała czworonogi w klatkach w stodole oraz we własnym domu.

– Najgorsza sytuacja jest w mieszkaniu u kobiety. Tam psy pozamykane są w tapczanie. Ich stan jest bardzo ciężki – dodaje „Pogotowie dla Zwierząt”.

Za znęcanie się nad zwierzętami, poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej kobiecie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka Pogotowie Dla Zwierząt, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone