Piątek, 17 września 202117/09/2021

Audi z trzema nastolatkami uderzyło w przystanek. Kierowca miał prawo jazdy od miesiąca [zdjęcia]

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj przed godziną 21:00 w miejscowości Małe Lniska w gm. Grudziądz. Brawura i brak doświadczenia o mały włos nie doprowadziły do tragedii.

Funkcjonariusze ustalili, 19-letni kierujący osobowym audi, że w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze drogi uderzając w latarnię oświetlenia ulicznego, skrzynki pocztowe, na koniec w wiatę przystanku autobusowego.

Siła uderzenia była na tyle duża, że latarnia została wyrwana, a pojazd został całkowicie zniszczony. O wielkim szczęściu może mówić 19-letni kierowca i jego dwóch 19-letnich pasażerów, gdyż w wyniku zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że młody kierowca posiada prawo jazdy zaledwie od miesiąca. Cała sprawa będzie miała finał w sądzie. Sprawcy zdarzenia zostało zatrzymane prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O zakazie prowadzenia pojazdów zdecyduje teraz sąd.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone