Czwartek, 17 czerwca 202117/06/2021

Uderzył ekspedientkę w twarz, bo zwróciła mu uwagę na brak maseczki [foto, wideo]

Policjanci zatrzymali 44-latka podejrzewanego o uszkodzenie ciała ekspedientki w sklepie. Mężczyzna uderzył kobietę pięścią w twarz, po tym jak ta zwróciła mu uwagę, że nie ma założonej maseczki. Zatrzymany najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w środę, 5 sierpnia tuż po godzinie 14:00 w jednej z placówek handlowych przy ulicy Baczyńskiego w Bydgoszczy. Do sklepu wszedł mężczyzna bez maseczki ochronnej na twarzy. Uwagę natychmiast zwróciła mu ekspedientka. Kobieta poinformowała go, że bez maseczki go nie obsłuży.

Mężczyzna wulgarnie skomentował to i próbował koszulką zasłonić usta. Pracownica sklepu konsekwentnie odmówiła obsłużenia. Mężczyzna wyzywając ją i grożąc wyszedł ze sklepu.

Po chwili przyszedł ponownie, lecz tym razem z maseczką na twarzy. Kobieta poinformowała go, że w związku z jego wcześniejszym zachowaniem w stosunku do niej, nic mu nie sprzeda. Mężczyzna zignorował jej słowa, odzywając się niestosownie, a następnie podszedł do lodówki, próbując wyjąć z niej piwo. Ekspedientka zwróciła mu uwagę, że w sklepie towar podaje tylko sprzedawca. Mężczyzna nie reagował. Kobieta podeszła do niego i próbowała mu uniemożliwić wyciągnięcie alkoholu. Wtedy mężczyzna ją odepchnął i uderzył pięścią w twarz, po czym wyszedł (nic nie zabrał).

Pokrzywdzona na moment straciła przytomność. Chwilę później leżącą kobietę zauważył jeden z klientów, który wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe oraz policjantów. 23-latka została przewieziona do szpitala.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali do sprawy 44-latka. Okazał się nim mieszkaniec bydgoskich Kapuścisk. Mężczyzna w momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Miał około promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj śledczy przedstawili zatrzymanemu 44-latkowi zarzut uszkodzenia ciała powyżej dni 7, a także gróźb karalnych. Mężczyzna decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu.

Dramatyczny przebieg brutalnego ataku na kobietę zarejestrował monitoring:

ZOBACZ WIDEO TUTAJ

(fot. wideo KMP w Bydgoszczy, źródło KMP w Bydgoszczy)

Komentarze wyłączone