Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

9-latek zakrztusił się jedzeniem. Chłopiec zmarł w szpitalu

9-letni chłopiec odpoczywając z rodzicami nad wodą, zakrztusił się jedzeniem. Dziecko trafiło do szpitala, jednak lekarzom nie udało się go uratować. Do tragedii doszło na początku sierpnia. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 9-latek wraz z rodzicami przebywał na terenie ośrodka wypoczynkowego Czyste w Grodzisku Dolnym na Podkarpaciu. Podczas jedzenia dziecko zakrztusiło się. Chłopiec trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie w nocy zmarł.

W dniu 03 sierpnia Prokuratura Rejonowa została powiadomiona przez Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie o zaistniałym w nocy z 2 na 3 sierpnia 2020 r. zgonie 9-letniego chłopca.

W dniu 05 sierpnia przeprowadzono sekcję zwłok małoletniego, której wstępne wyniki wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia spowodowanego zaaspirowaniem do dróg oddechowych treści pokarmowej – przekazała Katarzyna Leszczak, Prokurator Rejonowy w Leżajsku.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca. Śledztwo prowadzone jest „w sprawie”, a nie „przeciwko”, dotychczas bowiem nikomu nie postawiono zarzutu.

W sprawie zabezpieczono materiał biologiczny do dalszych badań histopatologicznych i zaplanowano szereg dalszych czynności procesowych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia.

(fot. info112.pl, Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie)

Komentarze wyłączone