Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Jechali quadem bez kasków, pojazd wywrócił się. 11-latek jest w ciężkim stanie [foto]

Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Wołcza Mała w woj. pomorskim. W wyniku wywrócenia się czterokołowca ranni zostali dwaj chłopcy w wieku 11 i 12 lat. Obaj nie mieli założonych kasków i poruszali się po drodze publicznej. 11-latek jest w ciężkim stanie.

W sobotę o godzinie 13.30 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Wołcza Mała. Na drodze gruntowej wywrócił się czterokołowiec i ranni zostali dwaj chłopcy jadący tym pojazdem.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 12-latek kierujący quadem o pojemności 250 cm3 gwałtownie zawracając na drodze publicznej, gruntowej, stracił panowanie nad pojazdem, który wywrócił się.

W wyniku zdarzenia ranny został kierujący oraz 11-letni pasażer. Obaj zostali przetransportowani do szpitala. Lekarze stan młodszego z chłopców określają jako ciężki. Obaj chłopcy nie mieli założonych kasków ochronnych, a pojazd którym się poruszali nie był zarejestrowany i ubezpieczony.

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Policjanci przypominają także, że aby kierować quadem o pojemności 250 cm3 trzeba posiadać prawo jazdy. Takie pojazdy nie są odpowiednie dla dzieci, które bardzo często nie są w stanie zapanować nad nimi, a wtedy dochodzi do tragedii.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone