Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Zakopała żywcem szczeniaki. Psy udało się uratować [foto]

Cztery jednodniowe szczeniaki zostały zakopane i spędziły pod ziemią kilka godzin. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili. Psy udało się uratować. Właścicielka wkrótce usłyszy zarzuty.

Policjanci zostali powiadomieni, że jedna z mieszkanek gminy Brochów zakopała żywe szczenięta. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Właścicielka zwierząt wyjaśniła, że szczenięta urodziły się dzień wcześniej, a jej nie stać na utrzymanie czterech kolejnych psów, więc postanowiła się ich pozbyć. Początkowo mówiła, że zabrała je do lasu, ale ostatecznie wskazała prawdziwe miejsce, gdzie zakopała szczeniaki kilka godzin wcześniej.

Podczas usuwania kolejnych warstw ziemi słychać było pisk zwierząt. Okazało się, że cała czwórka żyje, mimo iż spędziła pod ziemią ponad 3 godziny. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który określił stan zwierząt jako dobry.

Właścicielka zwierząt została przesłuchana. W najbliższym czasie usłyszy zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Szczeniaki i ich matka trafiły pod opiekę innej osoby.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone